دسته‌بندی نشده

مزایا و معایب پاوربانک یا شارژر همراه

پاور بانک

پاور بانک که به آن شارژر همراه نیز گفته می شود، یک مدار کنترل کننده است که از سه قسمت باتری، شارژر و یک باتری لیتیوم یونی تشکیل شده است.

Power Bank خود از طریق یک سیم به برق متصل می­‌شود و برق را در خود ذخیره می­‌کند، در واقع باتری قرار داده شده در آن قابل شارژ است، که با ذخیره کردن انرژی در خود می­‌تواند تبلت، گوشی، ساعت و… شما را شارژ نماید.

اگر بخواهیم جز به جز این وسیله را تعریف کنیم :

شارژر همراه دارای یک پورت ورودی برق است که توسط آن، خود دستگاه شارژ می­‌شود و دارای یک یا دو پورت خروجی بوده که به وسیله آن می­‌توان گوشی یا تبلت را توسط کابلی که به آنها متصل می‌شود، شارژ کرد.

برخی از مدل‌­های آن نیز دارای لامپ LED هستند که وضعیت شارژ و باتری را نشان می­‌دهند.

در پاوربانک­‌هایی که دارای دو پورت خروجی هستند، معمولاً یک پورت با ولتاژ ۵ و ۱ آمپری، مخصوص گوشی­‌ها و گجت­‌های کوچکتر و پورت دیگر با ولتاژ ۵ و ۲.۱ آمپری، مخصوص تبلت­‌ها و گجت­‌های بزرگتر است و پورت ورودی این دستگاه‌­ها اصولاً از ولتاژ ۵ با آمپر ۱ و یا ۲ است.

البته ناگفته نماند که اگر گوشی­‌های کوچکتر به پورت ۲.۱ آمپری وصل شوند، مشکلی به وجود نمی­‌آید، زیرا گوشی هر جریانی که نیاز داشته باشد را دریافت می‌کند.

حتی در بعضی از این دستگاه­‌ها یک پورت خروجی هوشمند قرار دارد، که به جای دو پورت با دو جریان متفاوت، این یک پورت نسبت به دستگاهی که به آن وصل می­‌شود، جریان خروجی را تنظیم می‌­کند.

جهت خرید پاوربانک به فروشگاه جانبی اسمارت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید